راهبند الکترونیکی

راهبند ستونی الکترونیکی یا بولارد چه ویژگی هایی دارد

راهبند-ستونی-الکترونیکی

در این مقاله سعی داریم درباره ی راهبند ستونی یا راهبند بولارد صحبت کنیم. راهنبد ستونی اتوماتیک یک راهبند الکترونیکی است که برای کنترل عبور و مرور ، موارد حراستی ، موارد انتظامی ، حفاظتی و مراقبتی توسط نیروهای حراستی کنترل می شود. راهبند ستونی از مهمترین نوع راهبند الکترونیکی به حساب می آید ، همچنین راهبند های الکترونیکی دیگری مانند راهبند میله ای ، دستی ، نیزه ای و … نیز وجود دارند.

راهبند ستونی اتوماتیک الکترونیکی

راهبند ستونی یا بولارد در مکان هایی که نیاز به امنیت و حفاظت های خاص دارند مانند ساختمان مجلس ، ساختمان ها و پارکینگ های اداری ، شهرداری ، مناطق نظامی و امنیتی ، سفارت خانه ، پارکینگ های مجتمع های بزرگ جهت دیدار بار سران دولتی و یا مجتمع های تجاری به منظور کنترل عبور و مرور ماشین ها ، جلوگیری از حملات تروریستی ، دزدی و … مورد استفاده قرار می گیرند.
راهبند های ستونی از جنس فولاد سخت ساخته شده اند که از مقاومت بسیار بالایی بر خوردارند. این نوع راهبند به صورت استوانه ای در زیر زمین قرار میگیرد و در موقع ضروری با سرعت با استفاده از تکنولوژی هیدورلیک به کار رفته در آن به سمت بالا می آید و راه را برای وسایل نقلیه می بندد. راهبند ستونی با توجه به سفارش مشتری و سازمان ها به اندازه و ابعاد دلخواه آنان تهیه و نصب میگردد. انتخاب طول و عرض این راهبند بستگی به نوع کار و سلیقه شما دارد ، ممکن است در محلی بخواهید نصب کنید که فقط خودروهای سبک عبور میکنند بنابراین احتیاج به راهبند الکترونیکی با ضخامت زیاد ندارید همچنین ممکن است در منطقه ای مورد استفاده قرار بگیرد که عبور ماشین های سنگین مثل اتوبوس و کامیون در آن جا زیاد باشد ، در این صورت باید از راهبند ستونی با ضخامت بالا استفاده کنید.

راهبند-ستونی-الکترونیکی

سرعت باز و بسته شدن (بالا و پایین) این نوع راهبند بستگی به مدل دستگاه خریداری شده دارد که این صورت معمولا بین ۱.۲ تا ۷ ثانیه می باشد.در این نوع راهبند سنسور های متفاوتی نصب شده است که در صورت ناز باز و بسته شوند همچنین داری سنسوری است که هنگام قرارگیری خودرو بر روی آن به هیچ عنوان باز نشود تا به خودرو آسیبی نرسد. قابلیت این که در صورت قطع برق به صورت دستی باز و بسته شود نیز وجود دارد. قابلیت مهم دیگر این نوع راهبند این است که در انواع شرایط منطقه ای و آب و هوایی مورد استفاده قرار میگیرد و از طول عمر بالایی برخوردار است.

ویژگی راهبندهای الکترونیکی ستونی

راهبند ستونی دارای وِیژگی های خاص و منحصر به فردی است که این نوع راهبند را در شرایط مختلف و از نظر قابلیت های گوناگونی که دارد از دیگر راهبند های الکترونیکی مستثنا می کند. چند تا از مهمترین این ویژگی ها را در زیر برای شما شرح می دهیم.

  • قابل خرید در ازتفاع های مختلف (ارتفاع کل از ۱۴۰ تا ۱۷۰)
  • مقاومت بالا در ضربه های محم و سنگین تا ۵ تن
  • جک های هیدرولیکی و الکترونیکی
  • کارکرد عالی در شرایط سخت آب و هوایی
  • راهبند ستونی فلزی درست شده از فولاد سخت
  • کنترل از راه دور
  • مدت زمان ۴ ثانیه برای باز شدن راهبند و مدت زمان ۲ ثانیه برای مواقع ضروری
  • مدت زمان ۳ ثانیه برای بسته شدن راهبند و اجازه عبور
  • سنسور های هوشمند
  • سیستم توقف ضرروی در قطعی برق

انواع راهبند ستونی

راهبند های ستونی در انواع و مدل های مختلف در دسترس و قابل خرید هستند. هر کدام از این مدل ها دارای ویژگی های خاصی هستند که در شرایط مورد نظر استفاده می شوند. با داشتن شناخت در باره ی هر کدام از این مدل ها می توانید انتخاب بهتری که مختص نیاز شما باشد داشته باشید.

راهبند ستونی اتوماتیک بولارد (مدل BIG 300) : امکان تجهیز به سیستم چراغ راهنمایی و رانندگی و پلاک خوان ، مورد استفاده در مناطق شلوغ و پرتردد ، دارای سنسور های مختلف حساس به فشار و نیروهای وارد شده یه سیلندر ، درپوش بسیار مقاوم و تقویت شده ، دارا بودن نوار نوری منعکس کننده و چراغ چشمک زن در بالای سیلندر دارای سیستم الکتروهیدرولیکی ۲۳۰ ولت با ۱۲ میلیمتر ضخامت سیلندر جهت استفاده در مراکز تجاری ، صنعتی و مسکونی.

راهبند ستونی الکتروهیدرولیک بول (BULL) : این راهبند دارای ضخامت بدنه ۴ میلیمتری ، قطر استوانه ۲۷۵ میلیمتری ، ارتفاع استوانه ۸۰۰ میلیمتر ، مقاومت در برابر ضربه تا ۱۲۰ کیلو ژول و دمای کارکرد آن از -۲۰ تا +۵۵ است.

راهبند ستونی الکتروهیدرولیک ، راهبند ضد تروریستی (BULL ANTITERRORISM) : این راهبند دارای ضخامت بدنه ۱۰ میلیمتر ، قطر استوانه ۲۷۵ میلیمتر ، ارتفاع استوانه ۸۰۰ میلیمتر ، مقاومت در برابر ضربه تا ۷۰۰ کیلو ژول و دمای کارکرد آن از -۴۰ تا +۶۰ است.

راهبند-ضد-تروریستی

راهبند ضد تروریستی | راهبند ستونی

راهبند ستونی الکتروهیدرولیک سوپر بول (SUPER BULL) : این راهبند دارای ضخامت بدنه ۱۲ میلی متر، قطر استوانه ۲۷۵ میلیمتر ، ارتفاع استوانه ۸۰۰ میلیمتر ، مقاومت در برابر ضربه تا ۱۸۰ کیلو ژول و دمای کارکرد آن از -۲۰ تا +۵۵ است.

موسسه حفاظتی و مراقبتی محافظین نور سماء امین با به همراه داشتن تجربه کافی در این زمینه و دارا بودن مجرب ترین متخصصین در زمینه حفاظت ، مراقبت ، نگهبانی ، بادیگارد و نصب انواع سیستم های امنیتی مانند راهبند های الکترونیکی ، گیت بازرسی ، راهبند ستونی ، بلاکر و راهبند ضد تروریستی مفتخر است که امنیت شما را تضمین میکند و در خصوص مشاوره های تخصصی در این مورد با شما همراه است.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.