دوربین_مداربسته

دوربین مداربسته و نقش آن در تامین امنیت

امنیت یکی از ارکان مهم برای ادامه زندگی است. در دنیای امروزی با پیشرفت تکنولوژی و خدمات حفاظتی و مراقبتی ، امنیت بیش از قبل برای بشر پر رنگ تر شده است. خدمات امنیتی بسیاری وجود دارد که یکی از این خدمات مهم ، نصب دوربین مداربسته است که در مکان های مختلف از آن استفاده می شود. ادارات ، پارکینگ ها ، آپارتمان ها ، شرکت ، ورزشگاه ها و حتی کسب و کارهای مختلف چه کوچک چه بزرگ همگی از دوربین های مدار بسته برای تامین امنیت خود استفاده میکنند. موسسه حفاظتی و مراقبتی نور سماء امین با داشتن کارنامه درخشان و متخصصین مجرب در خدمات حفاظتی در خصوص نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته آماده خدمت رسانی به شما عزیران است.

آیا به دوربین مداربسته احتیاج داریم

همانطور که گفته شد دوربین مداربسته امروزه در مکان های مختلف مسکونی ، ادرای ، دولتی و تجارت مورد استفاده قرار میگیرد. ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که آیا من در کسب و کار خود احتیاج به دوربین مداربسته دارم یا خیر ؟
توجه داشته باشید از دوربین های مدار بسته در محیط های کوچک نیز استفاده می شود. زیرا امنیت به محیط و اندازه محدود نیست و اتفاقات ناگوار ممکن است برای هر شخصی و هر کسب و کاری رخ دهد. همچنین باید در نظر داشت که استفاده از دوربین مداربسته همیشه برای برقراری امنیت مالی نیست گاهی اوقات ممکن است برای پیشگیری از وقوع یک اتفاق  و یا کنترل از آن ها استفاده شود مانند مدارس ، اداره ها (کنترل عبور و مرور) و … . پس استفاده از دوربین های مداربسته بسیار حائز اهمیت است.

مراحل راه انداری دوربین مداربسته

برای نصب دوربین مداربسته و راه اندازی یک سیستم امنیتی فوق العاده ابتدا باید این نکات را در نظر داشته باشید تا بتوانید به بهترین نتیجه برسید.

خرید دوربین مداربسته و نکاتی که باید قبل از خرید به آن ها دقت کنید

باید دقت داشته باشید که قبل از خرید دوربین مداربسته حتما باید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. متخصصین اول باید محیط مورد نظر را بررسی کنند تا به شما در انتخاب دوربین مداربسته مناسب برای آن محیط کمک کنند. دوربین های مداربسته انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن ها در شرایط و محیط های گوناگون مورد استفاده قرار میگیرند. انواع دوربین مداربسته مانند بولت ، ۳۶۰ درجه یا واید ، حرارتی ، چهره زن ، پلاک خوان و … هستند.برای آشنایی بیشتر درباره ی انواع دوربین مداربسته و ویژگی های آن ها این مطلب را مطالعه کنید.

ویژگی های دوربین مداربسته

با توجه به سطح نیاز هر فرد یا مجموعه ویژگی های دوربین های مداربسته متغیر می شود و هر یک از دوربین ها ممکن است ویژگی های خاص خود را دارا باشد که با آن محیط سازگاری بیشتری داشته باشد. انتخاب یک دوربین مدابسته با در نظر گرفتن شرایط محیطی و ویژگی هایی شما مد نظر دارید بسیار مهم است. به عنوان مثال شما ممکن است بخواهید دوربین خود را از راه دور با تلفن همراه کنترل کنید. کنترل کردن دوربین مداربسته با تلفن همراه یکی از ویژگی های مهم دوربین های امروزی است. یا به عنوان مثال شرایط آب و هوایی میتواند در انتخاب دوربین شما بسیار مهم باشد، فرض کنید شما در محیطی نیاز به دوربین دارید که همیشه در معرض نور خورشید است پس این دوربین باید در مقابل این شرایط مقاوم باشد. تمامی سوال های شما در باره ی اینکه چه دوربین مداربسته ای برای شما مناسب است توسط کارشناسان موسسه حفاظتی مراقبتی نورسما امین جواب داده خواهد شد.
weather

شرایط آب و هوایی مختلف

دوربین های مداربسته در محیط های مختلف نصب می شوند. ممکن است محل نصب دوربین خارج از ساختمان باشد . در چنین موقعیتی ، شرایط آب و هوایی نقش به سزایی در کارکرد دوربین مداربسته خواهند گذاشت. برای موقعیت های این چنینی باید مواردی نظیر مقاوت دوربین در برار باران ، سرما ، گرما و نفوذ گرد و غبار سنجیده شوند تا بتوانید یک دوربین مناسب برای شرایط محیطی خود تهیه کنید.طبیعی است هرچه دوربین مداربسته مورد نظر شما در برار شرایط ذکر شده مقام تر باشد از قیمت و طول عمر بالاتری برخوردار است.

camera

قابلییت کنترل از راه دور

امرزوه اکثر دوربین های مداربسته از تکنولوژی کنترل از راه دور برخوردار هستند ، حال این کنترل میتواند توسط اپراتور و سیستم مرکزی صورت بگیرد و یا با استفاده از کامپیوتر و تلفن های همراه. شما می توانید به راحتی توسط گوشی موبایل خود به دوربین مدار بسته وصل شوید و به صورت زنده تمامی عبور و مرور ها را تحت کنترل قرار دهید. طبیعتا دارا بودن چنین قابلیت هایی هزینه هایی را نیز در بر خواهد داشت.

cctv

زاویه دید مطلوب و مناسب

یکی دیگر از ویژگی های حائز اهمیت در انتخاب دوربین مداربسته زاویه دید مناسب است. دوربین های مداربسته با زاویه دید های متفاوتی وجود دارند مثلا دوربین های ۳۶۰ و ۱۸۰ درجه که موقعیت های مختلف را پوشش می دهند. فرض کنید میخواهید یک پارکینگ را مورد کنترل و بررسی قرار دهید در این موقعیت شما احتیاج به ۴ دوربین آنالوگ دارید اما می توانید از یک دوربین با زاویه دید ۱۸۰ درجه استفاده کنید این روش به مراتب به صرفه تر بوده و از کیفیت فیلم برداری بهتری برخوردار است.

size (1)

ابعاد و اندازه مناسب

امروزه با پیشرفته تر شدن علم الکترونیک و علوم صنعتی دیگر ساخت دوربین های مدار بسته در ابعاد بسیار کوچک نیز قابل انجام است. باید توجه داشته که انتخاب اندازه مناسب برای دوربین مداربسته به شرایط محیطی و کاری شما بستگی دارد به عنوان مثال برای نصب دوربین مدابسته در بیرون ساختمان معمولا از دوربین های بزرگ استفاده میکنند تا سارقان با دیدن آن ها از سرقت صرف نظر کنند. ضمنا دوربین های با اندازه بزرگ معمولا از کیفیت تصویر برداری قوی تری نیز برخوردارند.

video (1)

کیفیت ضبط و تصویر برداری

یکی از مهمترین عواملی که در انتخاب دوربین مداربسته بسیار مهم است دقت و کیفیت در تصویر برداری است ، هر چه رزولوشن تصویر برداری و دوربین مداربسته شما بیشتر باشد کیفیت فیلم برداری بالاتر بوده و تشخیص چهره ی افراد به خوبی انجام می شود.اگر بودجه و هزینه شما برای تهیه دوبین مداربسته محدود است میتوانید از دوربین های سیاه و سفید استفاده کنید. طبیعتا هرچه کیفیت دوربین بالاتر باشد از قیمت بیشتری برخوردار خواهد بود.

infrared

قابلیت دید در شب

همانطور که می دانید سرقت ها اغلب در هنگام تاریکی انجام می شوند به همین دلیل باید از دوربین مداربسته ای استفاده کرد که قابلیت دید در شب و شناسایی افراد در تاریکی را داشته باشد. این قابلیت اغلب برای دوربین های مداربسته ای است که از تکنولوژی مادون قرمز استفاده میکنند. در این میان دوربین هایی نیز هستند که قابلیت دید در شب را دارند اما از مادون قرمز استفاده نمیکنند و از قیمت بیشتری برخوردار هستند.