بروز رسانی 1401/11/13

گیت های حفاظتی

 

گیت بازرسی چیست؟

گیت حفاظتی و یا گیت بازرسی برای کنترل و بازرسی افراد در هنگام خروج و ورود است که برای کشف گوشی تلفن همراه ، انواع سلاح های سرد و گرم از جمله تفنگ، چاقو، قمه و … ، ابزار و قطعات فلزی مورد استفاده قرار میگیرد.

گیت

کاربرد های گیت بازرسی

کاربرد گیت بازرسی بیشتر در اماکنی که باید از لحاظ امنیتی مورد بررسی قرار بگیرند استفاده میشود. گیت های بازرسی در این اماکن برای محدودیت افراد برای حمل بعضی از اقلام صورت میگیرد. مکان هایی که بیشتر از گیت های بازرسی در آن ها استفاده میشود عبارتند از: سالن های ورزشی، سالن های کنفرانس، دفاتر مقامات دولتی و عالی رتبه کشوری، خروجی انبار ها، زندان، فرودگاه ها و … از این سیستم امنیتی گیت بازرسی استفاده میکنند. همچنین برخی از فروشگاه های بزرگ نیز از گیت بهره میبرند.

گيت چگونه كار ميكند؟

در دیواره های گیت سنسورهایی تهویه شده است که ضریب حساسیت بسیاری بالایی دارند و قابل تنظیم هست که کشف اجسام فلزی توسط این سنسور ها انجام میشود.


عوامل تاثیر گذار بر کارایی و حساسیت گیت

–    مكان قرار گیری گیت:

  برای تعیین مکان استقرار گیت علاوه بر عوامل امنیتی و حفاظتی عوامل فیزیکی محیطی نیز تاثیر گذار است و حتما باید مورد توجه قرار گیرند :

  • همانطور که گفته شد میزان حساسیت سنسور گیت بازرسی قابل تنظیم است و باید به مقدار فلز به کار رفته شده در کف و سقف اتاق دقت داشت.
  • فاصله اجسام فلزی متحرک و ثابت موجود در اطراف گیت (پنجره، درب های اتوماتیک، چارچوب های فلزی و ..)
  • وسایل الکترونیکی که امواج فرکانسی یا میدان مغناطیسی قوی با بعد زیاد ایجاد میکنند. مثل ترانسفورمر ها، مانیتور، کابل های برق، گیت های پست برق و دوربین های مداربسته

ا

لبته باید این نکته را مدنظر داشته باشیم که امروزه گیت های بازرسی بسیار پیشرفته تر شده اند و سنسور های آن ها با حساسیت بیشتری نسبت به قبل بهبود یافته اند که آمار این اشتباهات را به حداقل میرسانند و همینطور باید دقت داشته باشیم که نصب گیت بازرسی توسط کارکنان مجرب در این زمینه نیر تاثیری بسیار زیادی در کارکرد این گیت ها دارند.

– اندازه فلز خب این موضوع قابل تشخیص است که فلز های بزرگتر به راحتی توسط سنسور ها شناسایی میشوند ولی علت ساخت این گیت ها بیشتر برای شناسایی فلز های باسایز کوچک است که حد و اندازه آن ها توسط شرکت سازنده تعیین میشود.

سرعت افراد هنگام عبور از گیت:

همچنین سرعت عبور افراد از داخل گیت بازرسی از جمله عوامل تاثیر گذار در قدرت شناسایی به حساب می آید به همین منظور باید ضریب حساسیت سنسنور ها در خصوص سرعت عبور افراد در این گیت ها تنظیم شوند.

 اجسامی که افراد حمل میکنند:

 اکثر افراد به همراه خود موبایل و کیف دستی دارند که به علت به کار رفتن حجم زیاد فلز در آن ها شناسایی مقداری سخت میشود .

به همین منظور اگر دقت کرده باشید در اماکنی که از گیت بازرسی استفاده میشود مانند فرودگاه ها در کنار گیت  از دستگاه های X-ray  استفاده میشود تا اجسامی مثل کیف از داخل گیت عبور نکرده و به صورت جداگانه مورد بررسی قرار بگیرند.

جهت عبور  فلزات:

با توجه به اینکه فلزات داری شکل های متفاوتی هستند و دارای تفاوت هایی با یکدیگر هستند. جهت عبور آن ها از گیت به ویژه در مواقعی که جسم فلزی بسیار کوچک باشد بر قدرت شناسایی گیت تاثیر گذار است..

جنس و آلیاژ به کار رفته در فلز:

سنسورهای موجود در گیت در مواجه با فلز هایی با آلیاژ و جنس های مختلف حساسیت های متفاوتی از خود نشان میدهند. البته باید این نکته را مورد توجه قرار داد که این مشکل زمانی که جسم فلزی مورد نظر از حد مینیمم کوچکتر باشد ممکن است رخ دهد و در عملکرد گیت بازرسی خلل ایجاد کند ولی در سایر موارد مشکل ساز نخواهد شد.

موسسه خدمات حفاظتی و مراقبتی محافظین نور سماء امین یکی از مراکز تحت نظارت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد که از سال 1383 با داشتن کارشناسان مجرب و کارآزموده که سالیان متمادی در امور انتظامی و نظامی دارای تجربیاتی سودمند می باشند به کار گرفته و جهت ایجاد عوامل حفاظتی و امنیتی در مراکز مختلف خدمتگذار شما عزیزان باشد.
خدماتی که این مجموعه در اختیار شما میگذارد عبارتند از حفاظت از مجتمع های مسکونی، تجاری، صنعتی و موسسات مالی، نصب دوربین های مدار بسته و ارائه روش در امور امنیت الکترونیک تجهیز گروه هدف و افراد مورد تایید پلیس و ارائه مشاوره انتظامی، حراستی و حفاظتی.