سیستم کنترل تردد و انواع آن

سیستم کنترل تردد، سیستمی است که با آن رفت و آمد اشخاص و یا خودرو مورد بررسی و کنترل قرار میگیرد. این سیستم همچنین وظیفه اعلام خطر را نیز انجام میدهد. به طور کلی دراین سیستم میتوان مجوز های لازم برای باز و یا بسته شدت درب، کنترل مسیر های عبوری افراد در یک محیط یا چند محیط و چند ساختمان را مورد بررسی قرار داد.

از این سیستم میتوان در برخی از شرکت ها، رستوران ها، خدمات عمومی و غیره برای حضور و غیاب افراد استفاده کرد. اعلام خطر نیز همانند سیستم اعلا سرقت عمل میکند که بستگی به برنامه ریزی های قبلی که روی سرور ایجاد شده است دارد، که ممکن است یک شخص اجازه ورود را بنا بر دلایلی نداشته باشد به همین دلیل سیستم کنترل تردد سامانه اعلام خطر را نیز در خود جای داده است.

سیستم های کنترل تردد توسط فرمان دادن به قفل ها و گیت های کنترل تردد حفاظت و امنیت را در ساختمان ها و محیط های تحت نظر چند برابر میکند. طبق گفته های کلی بالا این سیستم وظیفه کنترل افراد و خودرو ها را بر عهده دارد. سیستم بررسی تردد دارای مجموعه ای از چند سخت افزار و نرم افزار است که به طور هوشمند عمل میکنند و دارای ویژگی ها و قابلیت های زیر می باشند.

کلیدهای الکترونیکی

همانطور که میدانیم کلید های فیزیکی (فلزی) به راحتی قابل کپی برداری هستند، اما در مقابل کلید های الکترونیکی به اندازه کافی پیچیده و غیر قابل تکثیر می باشند. این باعث می شود تا سازمان یا شرکت مربوطه که از این سیستم کنترل تردد استفاده میکند دارای محیط امن تر باشد. همچنین در نظر داشته باشید اگر کاربران یک بخش تغییری کردند، دیگر نیازی نیست که قفل آن بخش را تغییر دهیم.

کلید دیجیتالکلیه ترددها ثبت می شوند

در سیستم کنترل تردد تمامی رفت آمد ها توسط سامانه مرکزی (سیستم مرکزی کنترل در سرور) ثبت می شود. یعنی برای شما نمایش داده می شود که چه اشخاصی در چه بازه زمانی وارد و یا خارج شده اند. همچنین قابلیت این که اشخاص از نظر محدودیت تردد در بازه های زمانی متفاوت دستبندی کرد. سیستم این قابلیت را دارد که سطح دسترسی هر یک از کاربران را برای زمان های مختلف برنامه ریزی کند.


قفل های الکترونیکی و قابلیت کنترل از راه دور آن ها

اگر در مواقعی ضروری مجبور باشید که سیستم کنترل تردد را در مواقعی که قفل محدوده دور از دسترس است کنترل کنید. سامانه این قابلیت را به شما میدهد که از سیستم مرکزی به توسط ریموت و یا شبکه از راه دور فرمان های خود را اعمال کنید.

انواع سیستم های کنترل تردد

سیستم های کنترل تردد را می توان به دو بخش زیر تقسیم کرد:

کنترل تردد کارمندان یا اشخاص: در این نوع سیستم ، ورود و خروج کارمندان ثبت می شود و امنیت، حفاظت را به حداکثر می رساند و تنها افرادی حق عبور دارند که دارای کلید الکترونیکی باشند. همچنین از این سیستم میتوان برای حضور و غیاب هم استفاده کرد.

کنترل تردد خودرو: در این نوع سیستم ، ورود و خروج خودرو ها به طور کامل ثبت میشود. این سیستم در پارکینگ های شرکت ها، پارکینگ عمومی، اماکن ورزشی، مجالس، فروشگاه ها و … مورد استفاده قرار میگیرد.

کنترل عبور و مرورسیستم کنترل تردد پارکینگ و مزایای استفاده از آن

 • کنترل همزمان چند درب ورودی و خروجی
 • صرفه جویی کاغذ به دلیل عدم نیاز به چاپ قبض
 • عدم نیاز به نیروی
 • فرمان دادن به راهبند
 • عدم ایجاد اختلاف بین پرسنل و نگهبان ها
 • عدم اشتباهات انسانی
 • سرعت عملکرد بالا
 • صرفه جویی در زمان
 • تهیه گزارشات مختلف
 • بررسی خودروها توسط تطبیق عکس ، برای جلو گیری ازدزدیده شدن خودرو
 • اعلام ظرفیت پارکینگ روی تابلو

سیستم‌های کنترل تردد ابزارهایی هستند که برای مدیریت و کنترل حرکت افراد یا وسایل نقلیه در یک محدوده مشخص استفاده می‌شوند. این سیستم‌ها از تکنولوژی‌های مختلفی مانند تشخیص تصویر، کارتخوانی، شناسایی اثر انگشت، یا حتی فناوری RFID استفاده می‌کنند. همه این انواع سیستم‌ها با هدف محافظت از امنیت و ایجاد کنترل بر تردد افراد و وسایل نقلیه در مکان‌های مختلف مانند ساختمان‌ها، پارکینگ‌ها، و محوطه‌های صنعتی استفاده خواهد شد.